I ty możesz zostać Świętym Mikołajem – akcja wolontariuszy z Zespołu Szkół w Połańcu

W roku szkolnym 2017/2018 władze oświatowe naszego kraju duży nacisk położyły na rozwój wolontariatu w szkołach w całej Polsce. Stąd też nie brak działań promujących szlachetną ideę pomocy bliźniemu na poziomie MEN-u i kuratoriów oświaty. Zespół Szkół w Połańcu w tym aspekcie pracy wychowawczej mógłby posłużyć jako wzór dla innych – przecież nasi wolontariusze działają z powodzeniem od wielu lat!

Każdego roku uczniowie i nauczyciele ZS w Połańcu angażują się szczególnie mocno w akcję pomocy świątecznej dla tych, którzy w sposób szczególny potrzebują wsparcia – czyli dla wychowanków okolicznych domów dziecka. Młodzież wraz z opiekunami kwestuje na rzecz dzieci, zabiegając nie tylko o wsparcie finansowe, ale również o dary rzeczowe, które sprawią, że zbliżające się święta staną się weselsze niż zwykle.

 

Tegoroczna akcja pomocy dzieciom miała kilka etapów. 30 listopada odbyła się zbiórka darów w centrach handlowych na terenie Połańca – naszych wolontariuszy dało się zauważyć w okolicach Stokrotki, Mili, a także w Galerii Połanieckiej. W pierwszy dzień grudnia młodzież kwestowała przy bramie do Elektrowni Enea Połaniec, a w niedzielę, 3 grudnia, pod połanieckimi kościołami.

Zarówno zbiórka darów, jak i kwesty okazały się bardzo owocne – dzięki hojności mieszkańców naszej gminy i powiatu zebrano dużą ilość produktów spożywczych, które zostały już przekazane do domów dziecka w Pacanowie i Łoniowie, a ofiarowane pieniądze pozwolą na zorganizowanie dla dzieci dwóch wycieczek autokarowych. Wycieczki odbędą się wiosną, a w role opiekunów – oprócz osób dorosłych – zaangażują się też nasi uczniowie.

Cała akcja nie byłaby możliwe bez ofiarności darczyńców, ale też bez zaangażowania opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu – Małgorzaty Walczyk-Konat i Małgorzaty Służalskiej, którym – w imieniu całej społeczności szkolnej – pragniemy serdecznie podziękować. Równie duże wyrazy uznanie należą się bez wątpienia naszym uczniom, którzy zaangażowali się w akcję pomocy, poświęcając wiele godzin wolnego czasu.

Pomagali nam: Julia Iwaniuk, Klaudia Wróbel i Weronika Podsiadły z kl. IabLO, Kamil Kosiński, Rafał Bajor, Krzysztof Pieńkos, Jakub Gil, Piotr Ziomek, Dominika Zysk i Jakub Janeczko z kl. IbcT, Aleksandra Woźniak, Sylwia Zielono, Małgorzata Dziuba, Karolina Michalec i Gabriela Taras z kl. IIabLO, Joanna Bandziarowska i Patrycja Brzostowicz z kl. IIbcT, Szymon Piątek, Klaudia Bobrowska i Małgorzata Sklażewicz z kl. IIIaLO, Karolina Mazur, Iza Majka i Natalia Rugała z IIIbLO, Paweł Nadrowski z IVaT oraz Radosław Macias, Mariusz Bednarski, Piotr Wiącek, Tomasz Szweda, Tomasz Kuś, Kacper Kazimierski, Ernest Motyka i Igor Pietras z kl. IVcdT.

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

Marek Pedyński

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information