Robotic Tournament 2015

W sobotę 28 marca uczniowie klasy Ia LO Wojciech Filipowicz, Michał Karbarz i Jakub Zyngier  uczestniczyli w konkursie „Robotic Tournament”, który miał miejsce w Rybniku. W zawodach uczestniczyło 169 robotów, z około 50 zespołów pochodzących z 6 państw. Nasi uczniowie rywalizowali z najlepszymi politechnikami z kraju oraz zagranicznymi uczelniami i wieloma pasjonatami robotyki. Nasi uczniowie startowali w kategoriach Lego Line Folower (polegającej na jeździe robota zbudowanego z klocków lego po określonym torze) oraz LegoSumo (zadaniem robota było wypchnięcie przeciwnika z ringu). Zawody były niezwykle wyczerpujące ale i ciekawe. W międzyczasie odbywały się pokazy różnego rodzaju robotów oraz sprzętu sterowanego za pomocą fal radiowych. Nasza drużyna pomimo tego, że nie zajęła miejsca w ścisłej czołówce, zdobyła doświadczenie, które pozwoli na lepsze osiągnięcia w przyszłych latach. Losowanie nie było dla nas szczęśliwe – zawody rozgrywano systemem „brazylijskim” (druga porażka eliminuje z dalszej rywalizacji). Porażki z zepołami studentów wydziałów  robotyki  Politechniki Białostockiej i Waszawskiej ... zabolały ale nie były deprymujące dla młodych programistów. Za rok będzie lepiej !

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information