Laureat konkursu „Zobaczyć Matematykę”

Miło nam poinformować, że Wojciech Filipowicz - uczeń klasy I a LO został laureatem VII edycji konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez AGH w Krakowie, wykonując pracę „Powierzchnie stopnia drugiego”.  Udział w konkursie polegał na przygotowaniu strony w języku HTML z użyciem animacji typu gif, która zawierała wizualizację  zagadnienia związanego z matematyką, przedstawioną w atrakcyjny sposób, ułatwiający zrozumienie prezentowanych treści. Celem konkursu „Zobaczyć Matematykę” jest propagowanie matematyki za pomocą narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne. W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Komisja konkursowa wysoko oceniła poziom techniczny prac oraz fakt podjęcia interesujących tematów, wykraczających poza szkolne ramy programowe.

Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zobacz pracę „Powierzchnie stopnia drugiego” http://www.zobaczycmatematyke.pl/2015/4_wojciech_filipowicz/

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information