Pierwszy dzień wiosny - dzień sportu w ZS w Połańcu

Tradycyjnie w Naszej Szkole na sportowo uczniowie przywitali Wiosnę. Reprezentacje klas rywalizowały w zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Mistrzostwach Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

 

Do rozgrywek zgłosiło się 4 drużyny dziewcząt . Zespoły rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Mistrzem Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt – została  klasa III a LO w składzie: Katarzyna Łańka, Ania Bąk, Iwona Stanek, Paulina Szymańska, Izabela Basińska z III b LO i Katarzyna Kulpińska z III c LO.\


Drugie miejsce zdobyły dziewczęta z Technikum i ZSZ w składzie: Eliza Krawczyk, Wiktoria Radkowska , Angelika szklak, Alicja Szkolak, Paulina Sławińska. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z klasy I b LO w składzie: Gabriela Chamielec, Alicja Motyka, Patrycja Strzałka, Natalia Dziedzianowicz, Magdalena Niezgoda, Agata Brudkiewicz.


Czwarte miejsce zdobyły dziewczęta z klasy II bLO w składzie: Kinga Jońca, Joanna Marzec, Justyna Ferenc, Katarzyna Szymańska, Marcelina Czechowska, Anna Gad. Wiele sportowych wrażeń dostarczył widzom i uczestnikom również turniej chłopców, w  którym wzięło udział osiem drużyn.

Podzielono klasy na dwie grupy z których dwie najlepsze reprezentacje weszły do turnieju finałowego.
Po eliminacjach grupowych odbyły się mecze półfinałowe w, których spotkały się :

- w pierwszym półfinale III a LO wygrała z IV c TE   2 : 0,
- a w drugim półfinale I a/b LO pokonała II a/b LO 2 : 0,

Bardzo emocjonujące spotkania odbyły się o trzecie i pierwsze miejsca. W meczu o III miejsce II a/b LO pokonało w dopiero po tie-breaku IV c TE   2 : 1. Mecz o I miejsce I a/b LO niespodziewanie wygrała z klasą III a LO 2 : 0 (w grupie wynik był odwrotny). Skład zwycięskiej  drużyny I a/b LO : Wojciech Filipowicz, Kamil Guzik, Kamil Leżoń, Bartłomiej Dróżdż, Łukasz Bator, Michał Karbarz, Wojciech Król. Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy III a LO w składzie: Jakub Garboś, Mariusz Kępiński, Konrad Kalina, Mariusz Ziółek, Kamil Wach, Marcin Buda, Karol Skoczyk, Adam Dobroch.
Trzecie miejsce zajęła  klasa II a/b LO : Michał Jaguś, Jakub Kowalski, Wktor Krempa,Sebastian Sobierajski, Tomasz Michalski, Damian Wereszczak, Michał Madej, Mateusz Motyka.

Czwarte miejsce zajęła klasa IV C TE: Tomasz Kuraś, Krystian Pasternak, Kamil Golba, Michał Kaczmarczyk, Kamil Stramowski, Jakub Pawłowski, Łukasz Warchałowski. Zawody dostarczyły wielu emocji kibicom i wszystkim uczestnikom ,a finaliści zawodów otrzymali pamiątkowe medale.
 
Nauczyciele wychowania fizycznego

Zdjęcia z zawodów w galerii.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information