Turniej Absolwentów ZS w Połańcu z Okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły

W sobotę 9 września 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Połańcu rozegrany został Turniej Absolwentów Szkoły w Piłce Siatkowej, zorganizowany z okazji 50-lecia istnienia placówki. Do zawodów zgłosiło się kilkudziesięciu byłych uczniów naszej szkoły, którzy niegdyś reprezentowali ZS Połaniec w zawodach różnego szczebla. Oficjalnie powitali ich dyrektor Dorota Wysocka oraz pomysłodawca i współorganizator turnieju, czyli trener i nasz nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Kazberuk (zawody zorganizował wspólnie z Joanną Kierys-Puto z Czarnych Połaniec, która także jest naszą absolwentką). W części oficjalnej głos zabrał również Pan Grzegorz Jaguś, prezes głównego sponsora imprezy, czyli spółki ENREM-POŁANIEC. To dzięki jego ofiarności wszyscy uczestnicy zawodów mogli cieszyć się z gry w pięknych pamiątkowych koszulkach, a także skorzystać z cateringu.

 

Po części oficjalnej rozegrano turniej, w którym walka o pierwsze miejsce była wyjątkowo zacięta. Mimo ducha sportowej rywalizacji zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a nawet po nieudanych zagraniach na twarzach zawodników pojawiał się uśmiech. W przerwach między meczami był czas na wspomnienia. Można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie wspólne rozmowy były istotniejsze niż wyniki poszczególnych setów. Siatkarki i siatkarze zjechali się do nas z całej Polski, a nawet spoza jej granic, dlatego też nie brakowało chwil wzruszenia, gdy zobaczyło się twarz osoby nie widzianej od wielu lat. To wszystko sprawiało, że impreza z pewnością długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych meczów najlepszym drużynom wręczono pamiątkowe puchary, a zawodnicy mogli skupić się na świętowaniu spotkania ze znajomymi ze szkolnych lat. To był wyjątkowy turniej, w którym wynik sportowy miał mniejsze znaczenie niż aspekt towarzyski. 

Marek Pedyński

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information