Green Britain Centre - Erasmus+

Uczniowie Technikum w Połańcu biorący udział w projekcie „Z energią w przyszłość – staż dla energetyków” w ramach programu Erasmus+ odwiedzili Green Britain Center w miejscowości Swaffham w Wielkiej Brytanii. Miejsce to znane jest z obecności dwóch dużych turbin wiatrowych typu Enercon E-66 oraz elektrowni solarnych, fotowoltaicznych. Green Britain Centre’s produkuje wyłącznie zieloną energię a cała infrastruktura opiera się na eko-rowiązaniach.

Turbiny wiatrowe generują moc rzędu 3 MW. Jedna turbina wiatrowa Enercon E66/1500 posiada moc 1,5 MW, 67 metrów wysokości. Na wysokości 66 metrów znajduje się taras widokowy.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia i film.

Grzegorz Wójcikowski

 

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information