„Mikołajkowa Podróż Marzeń” ... to już 15 LAT

W niedzielę 14.stycznia 2014.wyruszyliśmy w kolejną „Mikołajkową Podróż Marzeń”, zorganizowaną specjalnie dla wychowanków Domu Dziecka im. Ojca Gwidona w Pacanowie.

W tym roku, po raz kolejnynasz wyjazd był ... niecodzienną atrakcją dla dzieci z Domu Dziecka im. Ojca Gwidona. Pozwoliła na to Państwa wyjątkowa hojność.Podróżowaliśmy komfortowym autokaremw towarzystwie roześmianych dzieci oraz zapewniających troskliwą opiekę sióstr zakonnychi wolontariuszy kwesujących w trakcie listopadowych zbiórek.  Zebrane środki finansowe z naddatkiem pokryły koszty fascynującej podróży.

Dzień pełen atrakcji rozpoczęliśmy w warszawskim Muzeum Powstania Warszawskiego.  Niezwykle interesujące zwiedzanie muzeum oraz zabawy i gry edukacyjne dla najmłodszych w „Sali Małego Powstańca” przeprowadzili przemili i profesjonalni pracownicy muzeum. Wizyta w Muzeum Powstania w jego 70 rocznicę, to niesamowita lekcja historii, odwagi i patriotyzmu.Wizyta na Stadionie Narodowym i jego zwiedzanie „Trasą piłkarza”(widownia, szatnie, płyta) w pełni zaspokoiła naszą sportową ciekawość. Zjazdy na „górce lodowej” dopełniły zadowolenia wszystkich dzieci. Spacer przepięknie udekorowanym Krakowskim Przedmieściem i w okolicach Zamku Królweskiego rozpalił ciepły, świąteczny promień w serduszkach dzieci. Tradycyjnie na zakończenie podróży - wizyta w Mc Donald’s, pozwoliła zregenerować siły przed powrotm do Pacanowa. Na zakończenie podzieliliśmy się wrażeniami z całego dnia w trakcie szybkiego (ze względu na późną porę)  pożegnania z dziećmi i siostrami. Obdarowani słodkimi Mikołajkami, jak co roku ocierając łzy wzruszenia wracaliśmy do Połańca.

 

Dla nas jako organizatorów akcji, obecność naszych wychowanków ma niezwykle istotny wymiar. W dzisiejszych (niełatwych, jeżeli chodzi o szeroko pojęte kształtowanie postaw młodych ludzi, czasach), pokazanie młodzieży efektów ich pracy (niesamowita radość dzieci, …) - jest dla nich ogromną motywacją do kolejnych aktywności. Aktywności, mających na celu ofiarowania pomocy i niesienie radości potrzebującym. Obecna grupa wolontariuszy jest czternastym kolejnym rocznikiem uczniów prowadzących akcję. Taka postawa ... bardzo cieszy! W tym rokuw kwestach uczestniczyło 10 uczniów klasy IIIa TE. Bez Waszego zaangażowania ta akcja nie byłaby możliwa!

To dzięki Państwa (osób, które wrzuciły pieniążki do puszek) hojności wyjazd do Warszawy, był kolejnym,  niezapomnianym świętem dla  dzieci, tak bardzo spragnionych radosnych chwil.Wyjazd mikołajkowy jest dla wychowanków Domu Dziecka, niemal jedyną szansą na nowe, pozytywne, niezapomniane  doznania. Gdyby nie Państwa finansowe wsparcie -  ten wyjazd pozostał by w sferze marzeń!

 

W tym roku naszą akcję  wsparli:

- Muzeum Powstania Warszawskiego: gratisowy wstęp i zajęcia dla wszystkich,

- McDonalds Polaska (RestauracjaWorów) - gratisoweposiłek dla wszystkich

- Drukarnia Graf Druk Staszów -  gratisowy wydruk plakatów na tegoroczną akcję

- ZIDMA TRANS (Pan Zbigniew Wiącek) - super cena,  bezpiecznej i komfortowej podróży.

-Spółka PL2012 - 20 % zniżki na zwiedzanie Stadionu Narodowego

Rozliczenie:

Wynik kwesty:  Kościół św. Marcina - 861,76 PLN Kościół,  MBWW - 2141,94 PLN,  Elektrownia- 592 PLN.

Razem:  3595,7 + 667 (reszta z ubiegłego roku) = 4262,7 PLN

Wydatki:

- wynajęcia autokaru: 1500 PLN +  parking 40 PLN = 1540 PLN

- bilety wstępu Zwiedzanie Stadionu Narodowego: 384PLN

- bilety wstępu Zjazdy na Górce Lodowej na „Zimowym Narodowym”:464 PLN

-świecące czapki Mikołaja: 140 PLN

Razem wydatki: 2528,00 PLN

Bilans: + 1734,70 PLN (przeznaczymy je na kolejny wiosenny wyjazd. Gdzie i kiedy - to już w zależności od decyzji dzieci i  sióstr zakonnych)

Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

organizatorzy akcji z Technikum Elektronicznego w Połańcu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information