Informacja dla uczniów i rodziców w sprawie zdalnego nauczania

Drodzy Uczniowie!

Minister Edukacji Narodowej w wydanym Rozporządzeniu z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmienił przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Określił też zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzył możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

W Zespole Szkół pracujemy z Wami zdalnie już od poniedziałku 16 marca 2020 r., praca ta będzie kontynuowana w oparciu o funkcjonujący w szkole i-dziennik, ale też inne dostępne formy nauczania na odległość, dogodne dla uczniów oraz nauczycieli i ustalone przez nich w kontakcie z poszczególnymi zespołami klasowymi. W związku z tym prosimy, by aktywnie korzystać z i-dziennika, za pośrednictwem którego nauczyciele będą przesyłać Wam niezbędne informacje i materiały w tych godzinach, w jakich mieliby z Wami lekcje w obowiązującym dotychczas w szkole planie zajęć lekcyjnych. 

Nauka przez Internet to wyzwanie zarówno dla Was, jak i dla nas, nauczycieli, pamiętajcie więc, że w przypadku jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji. Zachęcamy zarówno Was, jak i Waszych rodziców do kontaktu z nami poprzez i-dziennik, e-maile, portale społecznościowe lub komunikatory. 

W sprawach szczególnie istotnych do Waszej dyspozycji pozostaje wicedyrektor Zespołu Szkół w Połańcu, Marek Pedyński, z którym można skontaktować się przez e-mail (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), messenger dostępny na platformie facebook lub i-dziennik. Zachęcam do kontaktu z nim. 

Wciąż trwają intensywne prace nad przygotowaniem dla Was szkolnej platformy zdalnego nauczania, która pozwoli pracować z Wami w sposób jednolity. Jak tylko zostaną one ukończone - niezwłocznie o tym poinformujemy. 

 

Szanowni Rodzice!

Minister Edukacji Narodowej w wydanym Rozporządzeniu z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmienił przepisydzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Określił też zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzył możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

W Zespole Szkół pracujemy z naszymi i Waszymi dziećmi zdalnie już od poniedziałku 16 marca 2020 r., praca ta będzie kontynuowana w oparciu o funkcjonujący w szkole i-dziennik, ale też inne dostępne formy nauczania na odległość, dogodne dla uczniów oraz nauczycieli i ustalone przez nich w kontakcie z poszczególnymi zespołami klasowymi. W związku z tym prosimy Państwa, by aktywnie korzystać z i-dziennika, za pośrednictwem którego nauczyciele będą przesyłać uczniom niezbędne informacje i materiały w tych godzinach, w jakich mieliby z nimi lekcje w obowiązującym dotychczas w szkole planie zajęć lekcyjnych. Prosimy też o dopilnowanie, by Wasze dzieci rzetelnie i uczciwie podchodziły do wykonywania obowiązku szkolnego, gdyż w dużej mierze od Waszej pomocy zależy to, czy nasza wspólna praca przyniesie zamierzony efekt, którym jest odpowiedni poziom rozwoju naszych uczniów.

Nauka przez Internet to wyzwanie zarówno dla Państwa, jak i dla nas, nauczycieli, pamiętajcie więc, że w przypadku jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami poprzez i-dziennik, e-maile, portale społecznościowe lub komunikatory. 

Zapewniam, że zobowiążę nauczycieli do tego, by przekazywane materiały były rzetelne i pomocne dla uczniów, a liczba, zakres i trudność przesyłanych zadań - dostosowana do możliwości psychofizycznych Państwa dzieci. 

W sprawach szczególnie istotnych do Waszej dyspozycji pozostaje wicedyrektor Zespołu Szkół w Połańcu, Marek Pedyński, z którym można skontaktować się przez e-mail (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), messenger dostępny na platformie facebook lub funkcjonujący w szkole i-dziennik. Zachęcam do kontaktu z nim i przesyłanie swoich uwag, spostrzeżeń, próśb itp. 

Wciąż trwają intensywne prace nad przygotowaniem dla uczniów szkolnej platformy zdalnego nauczania, która pozwoli pracować z nimi w sposób jednolity, jak tylko zostaną one ukończone - niezwłocznie o tym poinformujemy. 

Z wyrazami szacunku, Stanisław Rogala,

dyrektor Zespołu Szkół w Połańcu

 

 

 

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information