Troche informacji o Technikum

WYNALAZCZOŚĆ ... uzależnia - nie próbuj się leczyć.

Technikum w Połańcu - to tutaj rodzą się najlepsze pomysły na to jak zdobyć kolejne, duże pieniądze na fantastyczne projekty edukacyjne dla uczniów. Połaniec - to specjaliści w przekuwaniu umiejętności zdobytych na stażach ... światowe sukcesy. Dla przykładu, przeanalizujmy trzy ostatnie grupy stażystów, którzy za środki finansowe UE doskonalili za granicą swoje kwalifikacje w zawodzie technik elektronik. Stażyści z każdej grupy, co roku zdobywali laury, będąc w pierwszej trójce w Polsce prestiżowej Olimpiady Innowacji Technicznych. Każdego roku elektronicy przywozili medale z Brusses Innova (Światowe Targi Wynalazczości w Brukseli)z sukcesami walczyli z pracownikami potężnych firm i uczelni w konkursie POLSKI WYNALAZEK (II miejsce w kraju), trzykrotnie stawali na podium ogólnopolskiego konkursu MŁODY WYNALAZCA. Sukcesy zamieniali na ... pieniądze - „wejście" na studia (oczywiście techniczne) z maksymalną ilością punktów, stypendia naukowe i pieniądze z kierunków zamawianych, nagrody finanoswe i rzeczowe. I to, co najważniejsze - każdy sukces jest motorem napędowym dalszego rozwoju zawodowego. Wszystko zaczyna się w momencie wyboru swojej ścieżki kształcenia. Jeżeli chcesz osiągać podobne sukcesy, chcesz zarabiać na swojej nauce, chcesz abyś to Ty wybierał wśród ofert pracodawców - zdecyduj się na kształcenia zawodowe (zawodowcy mają po prostu NAJLEPIEJ)!
Dobra szkoła to dobrzy nauczyciele

„Robotyka w Szkole" to kurs programu Unii Europejskiej - Comenius, w trakcie którego nauczyciele z Połańca doskonalili swoje umiejętności w programowaniu robotów. Zaraz po powrocie z Portugali, dzięki wsparciu najsilniejszego pracodawcy w regionie (GDF SUEZ Polska Energia), zostało uruchomione nowoczesne laboratorium robotyki. Dzisiaj uczniowie przygotowują się do wyjazdu na pierwsze międzynarodowe zawody robotów mobilnych. Nauczycielka z Połańca odbiera laury w konkursie EDUINSPIRACJE - jej historia sukcesu (kurs robotyki - powstanie laboratorium- nauczanie programowania - zawody robotów) jest najlepsza w Polsce. I najważniejsze - licealiści z połanieckiego Zespołu Szkół... patrzą z zazdrością - robotyka niestety nie jest dla nich W tym samym czasie, gimnazjaliści zainteresowani nauką w technikum - programują ze starszymi kolegami swoje humanoidy. Ale frajda! Ale dostępna... dla obecnych i przyszłych techników. I trochę wspomnień - rok 2006 - międzynarodowe jury wraz z Komisją Europejską, przyznało najwyższe nagrody dla najlepszych realizacji programu Leonardo da Vinci. W kategorii nauczyciele i doradcy zawodowi tytuł AMBASADORA LEONARDO DA VINCI przypadł „naszemu" nauczycielowi- pomysłodawcy, koordynatorowi i beneficjentowi projektu: „Wymiana doświadczeń: szkolenie i potwierdzenie kwalifikacji zawodowych elektroników". Przedstawiciele Komisji Europejskiej uhonorowali tylko 21 spośród 280.000 beneficjentów programu Leonardo da Vinci od 2000 roku, w tym tylko 3 nauczycieli z całej Europy. „Nasz człowiek" to jeden jedyny polski Ambasador Programu Leonardo da Vinci, wyróżniony przez Komisję Europejską! I nadal, co roku opracowuje i realizuje edukacyjne projekty wsparcia edukacji zawodowej, czyli projekty dla Was - uczniów technikum. W jakim celu przekazujemy te informacje? Zdecydowanie nie po to, by podbudowywać własne ego. Pragniemy udowodnić, że jeżeli projekty są możliwe do realizacji w małej szkole... gdzieś w Polsce, to w każdej innej - jest to też do zrobienia (z korzyścią dla kolejnych pokoleń młodych techników).

Było dobrze - będzie jeszcze lepiej

Już wszystko wiadomo. Nowy europejski program wsparcia dla edukacji zawodowej „ERASMUS +",już został ogłoszony przez Komisję Europejską. W ocenie krajowego koordynatora (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji), program przez najbliższych siedem lat, da wsparcie kilku milionom osób w całej Europie. A jest, czym się delektować - ponad 40 % środków więcej niż w poprzednim okresie finansowania. Mniam ... już wiecie - to jest dla Was - dzisiejszych i przyszłych uczniów szkół technicznych.
Fakty mówią za siebie
W trakcie ubiegłorocznej rekrutacji do Zespołu Szkół w Połańcu, planowano otworzyć 1 klasę technikum i 3 klasy liceum. Ale to uczniowie zdecydowali - powstały 2 klasy technikum i 2 liceum. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od wielu, wielu lat. I bardzo dobrze. Już od kilku lat, pracodawcy na całym świecie „polują" na najlepszych absolwentów szkół technicznych (zarówno na poziomie edukacji średniej i wyższej). Stały rozwój branż nowoczesnych technologii na pewno zwiększy zapotrzebowanie na kolejnych pracowników. Tą sytuację potwierdzają: analiza rynku pracy i śledzenie zawodowego (dobrego) losu naszych absolwentów.

Marzysz o nauce i podróżach - „wbijaj" do technikum

Program innowacji pedagogicznej „klasa naukowo - turystyczna" to ogromna ilość miejsc, które odwiedzili uczniowie Technikum Elektronicznego w Połańcu, wrażenia, które pozostaną w nich do końca życia, spotkania, które w wielu z nich zmieniły spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, nowe różnorodne doświadczenia, „dotknięcie" i „poczucie" Europy. Najbardziej znamiennym podczas wszystkich imprez „edukacyjnej przygody życia" było to, że nie były to zwykłe wycieczki. Były to samodzielnie przygotowane, profesjonalnie zrealizowane wyjazdy naukowe, będące wynikiem realizowanego od ponad dziesięciu lat programu innowacji. I wszystko to - za symboliczna złotówkę. A to dzięki temu, że firmy przemysłowe chcą inwestować w ... swoich przyszłych pracowników. Dzięki temu uczyliśmy się (i tak naprawdę ... wyjątkowo dobrze bawiliśmy się) m.in. w Elektrowni Atomowej Tihagne i Rossignano, Uniwersytetach Liege, Bolonia, CERN w Genewie iw Synchotronie w Grenoble, w Muzeum Nauki NEMO w Amsterdamie, Muzeum Technicznym w Wiedniu, ARS Electronica Center w Linz, Experinantarium w Kopenhadze, Muzeum Leonardo da Vinci w Mediolanie, Muzeum Nauki Cosmo Caixa w Barcelonie, ... i wielu wielu innych fascynujących miejscach. Pamiętaj, wszystko to było możliwe wyłącznie dla uczniów TECHNIKUM!

Zdecyduj dobrze - przed Tobą całe życie

Drogi uczniu gimnazjum! Dobrze przeanalizuj wybór Twojej nowej szkoły. Prawdopodobnie to o czym teraz zdecydujesz, będzie Twoim przyszłym sposobem zarabiania pieniędzy i pomysłem na Twoje życie. Wybierz ... dobrą szkołę. Skoro w takim malutkim Połańcu -nowoczesna edukacja zawodowa jest możliwa - to w wielu szkołach w całej Polsce ... też musi tak być. Sprawdź to dokładnie, przed Twoją ostateczną decyzją. W różnych szkołach w różny sposób „prowadzi się" ucznia po ścieżce sukcesu. Sprawdź, co oferuje Twoja nowa szkoła i dopiero wówczas podejmij decyzję. A po 01. września 2014 - ciesz się z wyboru, naucz się wykorzystywać szanse jaką jest Twoja edukacja zawodowa, ucz się, podróżuj, wygrywaj a później pracuj, zarabiaj (jak najwięcej) i ... swoje dzieci (za ho ho ho lat) też wyślij do ... dobrej szkoły technicznej. I żeby nie było za słodko i różowo (dla niektórych) MAŁE PRZYPOMNIENIE - aby osiągnąć sukces, naprawdę trzeba się dużo, dużo uczyć!

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information