Inni marzą, my wygrywamy - kolejne sukcesy ELEKTRONIKÓW,... i tak już od wielu lat :)

 
 
 
Bartek Czosnek i Kuba Kosowicz TECHNIK ELEKTRONIK III AD:
 
- Ogólnopolski konkurs Młody Wynalazca 2022 - II miejsce w kraju
 
- Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Innowacji INTARG 2022: złoty medal (w kategorii OPEN = dorośli w tym uczelnie, instytuty naukowe, firmy komercyjne z wielu krajów a w tym wszystkim MY = mała,... ale SUPER FAJNA szkoła).
 
  
 
Jesteśmy DUMNI ????????????  Cieszymy się bardzo i gratulujemy uczniom i Pani promotor (Beata Zyngier)
 
 Projekt „Inteligentne Lustro Drogowe” jest systemem, który ma wspomagać kierowców podczas korzystania z luster drogowych. Lustra to elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, które ustawia się w miejscach o ograniczonej widoczności. Ich głównym zadaniem jest eliminacja martwych punktów, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ułatwienie poruszania się pojazdem. Niestety mają kilka wad, które mogą wpływać na właściwą decyzję kierowców. Chociażby w słoneczne dni lustro może odbić promienie słoneczne w sposób, który uniemożliwi określenie własnego bezpieczeństwa, podobna sytuacja występuje w mgliste dni lub zimą gdy lustra mogą ulec oblodzeniu lub zeszronieniu. System eliminuje te zagrożenia w bardzo prosty sposób. Wokół lustra zainstalowane zostały lampy ostrzegawcze LED które pełnią funkcję pomocniczą dla kierowców. Cały system opiera się na czujnikach wykrywających pojazdy oraz światłach ostrzegawczych. Podczas wykrycia pojazdu do lustra wysyłany jest sygnał, który aktywuje LED. Jest to sygnał świetlny, który ostrzeże kierowców i zwróci uwagę na zwiększenie ostrożności. Pomysł na projekt zmniejszy ryzyko wypadku oraz w wielu przypadkach uratuje życie.  
 
Jubileuszowe XV Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2022

Spodek/Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, 11-12 maja 2022

Wydarzenie było poświęcone międzynarodowej prezentacji potencjału i dorobku myśli technologicznej i nauki, tj. wynalazków, technologii i usług kierowanych do przemysłu, i zostało wsparte przez najwyższej rangi polskie i międzynarodowe instytucje i organizacje.  Lokalizacja tej imprezy w Katowicach jest najwłaściwszym miejscem dla organizacji owego wydarzenia i realizacji jego misji. Katowice, współgospodarz targów INTARG®2022, otrzymały tytuł Europejskiej Stolicy Nauki 2024 i są pierwszym miastem w Europie Środkowo-Wschodniej, któremu przyznano to prestiżowe wyróżnienie, włączając Katowice do działań na rzecz promocji kluczowych inicjatyw dla przyszłości świata, badań naukowych i innowacji.  W programie imprezy znalazły się m.in. konkurs z cenionymi laureatów nagrodami i medalami, spotkania networkingowe, panele dyskusyjne poświęcone synergii nauki i przemysłu, transferowi wiedzy i technologii, a także modelom finansowania badań naukowych i wdrożeń w przemyśle.

Dla nas szczególnie ważny był finał i ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego konkursu „Młody Wynalazca”. Od wielu lat nasi ELEKTRONICY  zdobywali zaszczytne tytuły LAUREATA KONKURSU. Tak samo było w tym roku!  

Jak się wygrywa takie konkursy?

Kryteria oceny: innowacyjność, zaawansowanie, zapotrzebowanie, możliwości wdrożenia, wykorzystania oraz komercjalizacji w kraju i zagranicą;  sposób prezentacji.

W przypadku pracy naszych uczniów, jury doceniło przede wszystkim: umiejętność dostrzeżenia potrzeby zastosowania innowacyjnego rozwiązania, prostotę i funkcjonalność pomysłu i sposób jego realizacji. 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information